بیوگرافی

تصویر نویسنده

آنجلا ساینی

25 اکتبر 1980

بیوگرافی آنجلا ساینی

آنجلا ساینی (Angela Saini) متولد سال 1980 در لندن، روزنامه نگار علمی، گوینده رادیو و تلویزیون و نویسنده کتاب های نژاد برتر و جنس ضعیف تر است. نوشته های او هم چنین در مجلاتی همچون ساینس، گاردین و نیوساینتیست منتشر شده است. او هم چنین یک برنامه رادیویی را در بی بی سی میزبانی می کند. انتشارات سایلاو کتاب های آنجلا ساینی را با ترجمه زهره مرصوص برای اولین بار در کشور منتشر کرده است. 

کتاب های آنجلا ساینی

ساینی تا پیش از آن که به عنوان نویسنده فعالیت خود را شروع کند، گزارشگر بی بی سی بود. او در سال 2008 بر روی موضوع دانشگاه های جعلی شروع به فعالیت کرد و در سال 2009 به عنوان نویسنده علمی جوان اروپا برگزیده شد. 

کتاب جنس ضعیف تر: چگونه علم درباره زنان مرتکب اشتباه شده است؟

کتاب دوم آنجلا ساینی با عنوان جنس ضعیف تر (Inferior) در سال 2017 منتشر شد و مجله جهان فیزیک، جنس ضعیف تر را به عنوان کتاب سال 2017 انتخاب کرد. آنجلا ساینی درباره انگیزه نگارش این کتاب می گوید: "واقعا می خواستم به قلب این معما نفوذ کنم... این که علم واقعا درباره مردان و زنان چه می گوید و میزان تفاوت های جنسی بین ما چقدر است؟"

این کتاب با ترجمه زهره مرصوص توسط نشر سایلاو منتشر شده است.

کتاب نژاد برتر: علم درباره نژاد پرستی چه می گوید؟

کتاب سوم ساینی با عنوان نژاد برتر (Superior) در سال 2011 منتشر شد و توسط مجله علمی Nature  به عنوان یکی از ده کتاب برتر سال 2019 انتخاب شد. او درباره این کتاب می گوید: "آدم ها دوست دارند باور کنند در گروه خاصی متولد شده اند و نیاز به باور به چیزی دارند تا به آن ها حس بهتری درباره هویتشان بدهد"

این کتاب با ترجمه زهره مرصوص توسط نشر سایلاو منتشر شده است.